تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

قیمت و خرید زعفران اصل

زعفران یا زرپران گیاهی است که در دسته‌ی زنبقیان قرار می‌گیرد. دسته‌ی زنبقیان گیاهان کوچکی هستند که در اوایل بهار و یا اویل پاییز رشد می‌کنند. از زعفران به عنوان ادویه در آشپزی استفاده می‌کنند. کلاله زرشکی رنگ گل زعفران جمع‌آوری و خشکانده می‌شود و از آن به عنوان چاشنی زنی و یا رنگ‌دهی به غذا استفاده می‌شود.

زعفران از سالیان قدیم به عنوان یک گیاه ارزنده و گران‌بها شناخته می‌‌شود. قیمت زعفران برای هر کیلوگرم در تاریخی که این مقاله نوشته شده است، چیزی در حدود 500 دلار امریکا ذکر شده است. ریشه تاریخی زعفران به کشور ایران برمی‌گردد و در قرن 21 ایران تولید بیش از 90 درصد از زعفران جهان را به خود اختصاص داده است. خرید زعفران اصل نیازمند اطلاعات کافی در مورد کیفیت و عیار این گیاه ارزشمند است که در ادامه به انواع زعفران برای شناسایی کیفیت آن اشاره می‌کنیم. توجه کنید وب سایت خاص باکس در زمینه فروش یا خرید زعفران به صورت عمده نیز فعالیت دارد.

انواع زعفران اصل

زعفران با توجه به اینکه در مناطق مختلفی کشت می‌شود و بسته به نوع برداشت و جداسازی کلاله آن در دسته‌بندی‌های مختلفی از نظر کیفیت قرار می‌گیرد. کلاله زعفران یکدست نمی‌باشد و از رنگ‌ها و البته طعم و بوهای خاصی تشکیل شده است. اگر کلاله را به سه دسته تقسیم کنیم، قسمت بالایی آن که زرشکی رنگ است را سرگل، از بالای کلاله تا جایی که سرگل‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند را نگین و کمی پایینتر از آن که رنگ زرشکی به زرد تبدیل می‌شود را پوشال نام گذاری کرده‌اند. و جایی که رنگ ریشه کاملا به سفید تبدیل می‌شود را خامه زعفران می‌گویند. حال با توجه به چنین نامگذاری عیار و کیفیت زعفران برای تعیین قیمت زعفران سنجیده می‌شود. در ادامه به این دسته‌بندی اشاره می‌کنیم.

1. زعفران سوپر نگین

این مورد یکی از باکیفیت ترین دسته‌بندی‌های مربوط به زعفران است که هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ طعم در بهترین حالت ممکن قرار دارد. این نوع زعفران اول از همه سه شاخه کلاله از هم جدا و بدون خامه و یا زردی می‌باشد و علاوه بر آن باید سرگل‌ها درشت و پهن بوده و به صورت کاملا صحیح و صاف خشکانده شده باشند و دچار پیچ خوردگی نباشند.

2. زعفران نگین

این نوع زعفران دارای سه شاخه کلاله از هم جدا شده و بدون هیچگونه زردی است. در حالتی دیگر این نوع زعفران هیچگونه رنگی جز رنگ زرشکی و قرمز در خود ندارد. این نوع زعفران نیز باید بدون پیچ خوردگی، خوش رنگ و تکه‌های به هم چسبیده نداشته باشد. در خرید زعفران این حالت معمول تر است و بیشتر به چشم می‌خورد.

3. زعفران شبه نگین

زعفران شبه نگین مانند سوپر نگین دارای کلاله‌های پهن و بزرگ نیست و ممکن است دارای فرخوردگی نیز باشد. سه شاخه کلاله‌ها در این نوع زعفران به هم چسبیده ولی دارای رنگ قرمز هستند و سفیدی را ندارند. 

4. زعفران سرگل

یکی از پراستفاده ترین انواع زعفران است و تشخیص این نوع زعفران کمی دشوار است. زعفران سرگل دارای کلاله از هم جداشده و بدون ذره‌ای سفیدی است و چون در فرایند خاصی خشک و الک می‌شود، گاها دارای مقداری جنس ریز و شکسته است.

5. زعفران پوشال

 زعفران پوشال به زعفرانی گفته می‌شود که دارای کلاله‌های به هم چسبیده با اندکی خامه است ولی کلاله ها باید بدون خم خوردگی و صاف باشند.

6. ریشه زعفران

 این گیاه آنقدر ارزشمند است که ریشه آن نیز از خواص زیادی برخوردار است و از آن مصارف زیادی می‌‌شود. هنگامیکه زعفران سرگل را جدا می‌کنند قسمت سفید رنگ را خامه یا ریشه می‌گویند.

خواص زعفران اصل

زعفران ماده غذایی بسیار ارزشمندی است. این گیاه ارزشمند از خواص بسیار زیادی برخوردار است که در درمان نیز از آن استفاده می‌شود. در ادامه به قسمتی از خواص زعفران اشاره می‌کنیم:

•    تسکین درد
•    ضد افسردگی
•    کاهش دید در افراد سالمند
•    جلوگیری از ریزش مو
•    بهبود سلامت قلب
•    بهبود سلامت پوست
•    افزایش هوش
•    تقویت سیستم گوارشی
•    بهبود سلامت تنفسی

نحوه و میزان مصرف زعفران

همانطور که زعفران خواص بسیار زیادی دارد اما نباید روزانه در مصرف آن افراط کرد. میزان مصرف روزانه نباید بیش از دوبار و بیش از 2 تا 5 گرم در هر وعده باشد. میزان مصرف بیش از 5 گرم در روز ممکن است باعث ایجاد مسمومیت و حتی مرگ در افراد شود.

مصرف 3 گرم در ماه برای افراد بسیار سودمند و مفید است. همچنین مصرف بی رویه زعفران باعث ایجاد حالت تهوع و استفراع، کاهش ضربان قلب، سرگیجه، خونریزی بینی و بی حالی شود.