تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

خرید گلس سامسونگ

همه ما شاهد کیفیت بالای نمایشگرهای سامسونگ در پرچمداران و میانرده‌های این شرکت هستیم و از تماشای فیلم و عکس در این پنل‌های عموماً AMOLED لذت می‌بریم. اما هنگام خرید گوشی باید حتما برای محافظت از آن از راه‌هایی مانند خرید گارد سیلیکونی یا گلس سامسونگ استفاده کنیم. گلس یک لایه محافظ است که بر روی صفحه نمایش چسبانده می‌شود و آن را از خط و خش و ضربات احتمالی به آن مصون می‌دارد. 

سامسونگ در سال 2015 بود که اولین گوشی سری S خود را با نمایشگر خمیده معرفی کرد و دقیقاً اینجا بود که خرید گلس سامسونگ برای محافظت از نمایشگرهای گران قیمت آن بیش از پیش اهمیت پیدا کرد. این مورد فقط شامل گوشی‌های سامسونگ نیست و بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز هستند که از پنل‌های AMOLED یا OLED در گوشی‌های خود استفاده می‌کنند. از همان موقع نیز کمپانی‌های سازنده لوازم جانبی به فکر ساخت گلس‌های خمیده نیز افتادند. در ادامه به انواع گلس‌ برای گوشی سامسونگ اشاره کرده و به معرفی هر یک می‌پردازیم.

انواع گلس سامسونگ

گلس یا همان محافظ صفحه نمایش گوشی سامسونگ در انواع مختلفی ساخته می‌شود که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. در ابتدا گلس‌ها مشابه یک لایه برچسب نازک بودند که تنها از خراشیدگی نمایشگر، گوشی شما را حفظ می‌کردند. اما در ادامه که سایز اکثر نمایشگرها رو به افزایش بود، مبحث محافظت از آن نیز اهمیت بیشتری پیدا کرد. در ادامه به انواع گلس اشاره می‌کنیم.

•    گلس شیشه‌ای سامسونگ: گلس شیشه‌ای مرسوم‌ترین نوع از گلس‌ها هستند که از نمایشگر شما محافظت می‌کنند. گلس شیشه‌ای دارای ضخامت نسبتاً زیاد، شفافیت بالا و شکنندگی است. به همین دلیل نمی‌تواند محافظت چندانی از گوشی شما داشته باشد.

•    گلس نانو سامسونگ: گلس نانو نسبت به شیشه‌ای ضخامت کمتری دارد اما انعطاف‌پذیر بوده و شکننده نیست. به همین دلیل پس از مدتی استفاده روی آن خط و خش‌های کوچکی ظاهر می‌شود و این به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی بر روی آن است.

•    گلس سرامیکی سامسونگ: در واقع بهترین و مناسب ترین گلسی که می‌توانید خریداری نمایید گلس سرامیکی است زیرا در کنار شفافیت مناسب و انعطاف پذیری، محافظت خوبی در برابر ضربه از خود نشان می‌دهد. تنها مشکل این نوع گلس مانند گلس نانو پس از مدتی استفاده، خط و خش افتادن روی آن است که نمی‌توان با توجه به ضربه گیری خوبی که دارند، اشکالی از آن گرفت.