تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

خرید کابل شارژر

شارژر گوشی از دو بخش آداپتور و کابل شارژر تشکیل شده است که در بعضی از مدل‌ها این کابل قابلیت جدا شدن دارد اما در بعضی دیگر این امکان وجود ندارد. کابل شارژر با توجه به درگاه گوشی شما ساخته می‌شود و گونه‌های متفاوتی دارد. کابل شارژ کاربردهای دیگری هم دارد. به عنوان مثال برای انتقال داده‌ها بین دو گوشی یا بین گوشی و لپ تاپ از آن استفاده می‌کنیم. 

اکثر گوشی‌ها و یا حتی لوازم جانبی دیجیتال جدید مثل ساعت هوشمند یا هندزفری بلوتوث همراه خود کابل شارژ را دارند. هنگام خرید کابل شارژر بسیاری از کاربران تنها به ظاهر آن اهمیت داده و از توجه به برخی نکات مهم بازمی‌مانند.

نکات مهم هنگام خرید کابل شارژ

ابتدا هدف خود را از خرید کابل USB تعیین کنید که چه نوع کابلی با چه طول و چه کاربردی را قصد خرید دارید. اگر از کابل خود فقط برای شارژ استفاده می‌کنید حتماً توجه کنید که یک کابل شارژ سریع را انتخاب کنید. چنانچه شما فقط برای انتقال داده از آن استفاد ه می‌کنید یک کابل USB برای شما بسیار مناسب است.

در هنگام خرید کابل USB به برند تولیدکننده کابل دقت کنید. از جمله کمپانی‌های مطرح که کابل‌های شارژ با کیفیت را تولید می‌کنند، می‌توان به هوکو، کینگ استار، تسکو و برندهای تولید کننده گوشی مانند سامسونگ، اپل و شیائومی اشاره کرد. به عنوان مثال اگر شما از گوشی سامسونگ استفاده می‌کنید حتماً کابل اورجینال سامسونگ را تهیه کنید.

یکی از عوامل پاره شدن کابل تا کردن آن است پس توجه به جنس کابل شارژر هم کی از مواردی است که باید به آن توجه کنید. همچنین در قسمت کانکتورها کابل باید به خوبی متصل شده باشد و در طولانی مدت این قسمت با توجه به اینکه زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند دچار پارگی و جدا شدن نشودند.

عامل پایانی که هنگام خرید کابل شارژر باید در نظر بگیرید، طول کابل است. کابل‌های USB در طول‌های متفاوت از 20 سانت تا 1 متر و بیشتر ساخته می‌شوند که هر یک کاربردهای مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال کابل پاوربانک از طول بسیار کوچکی بروخوردار است و یا اکثر کابل‌های شارژر دارای طول یک متر هستند.