تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

کیف لپ تاپ

برای توضیح بهتر در مورد کیف لپ تاپ و چگونگی پیدایش این اکسسوری کاربردی باید کمی عقب تر برویم یعنی زمانی که استفاده از کامپیوتر قابل حمل به یکی از ملزومات کاری و تحصیلی افراد تبدیل شد و لپ تاپ ها تبدیل به یار همیشگی مردم شدند لزوم استفاده از وسایل محافظ لپ تاپ با توجه به این امر که در جابه جایی های روزانه و حمل لپ تاپ از خانه به محل کار و تحصیل واقعا به چنین وسایلی نیاز است بیش از پیش نمایان شد. یکی از بزرگترین ویژگی های کیف لپ تاپ که بیشترین کارایی را دارد این است که در حین این جابه جایی ها اگر ضربه ای به دستگاه وارد شد و یا از دست رها شد، کمتر آسیب را ببیند. یکی از وسایلی که هر کسی که لپ تاپ دارد باید از همان روز های اول به فکر خریدش باشد کیف لپ تاپ است، خرید کیف لپ تاپ سبب می شود که دستگاه شما تا حد بسیار زیادی در شرایط امن تری قرار داشته باشد، به کلام دیگر اگر ضربه ای به لپ تاپ شما وارد شود و لپ تاپ شما در یک کیف مناسب و استاندارد قرار داشته باشد امکان آسیب دیدن آن تا 90 درصد کاهش می یابد. با توجه به این موضوع که این روز ها اکثر کامپیوتر های رومیزی جای خود را به لپ تاپ ها داده اند و تعداد افرادی که از لپ تاپ استفاده می کنند روز به روز بیشتر می شود کیف های لپ تاپ در طرح ها و رنگ های گوناگونی نیز تولید شده و در بازار موجود هستند.

نقد و بررسی کیف لپ تاپ

همان طور که پیش تر اشاره کردیم انواع مختلفی از کیف لپ تاپ وجود دارد که در میان آن ها باید انتخاب کرد و کیف مناسب را بر گزید. حال شاید سوال شما این باشد که چه کیف لپ تاپی برای من مناسب است؟ در واقع جواب این سوال اول در نیاز های شما نهفته است و بعد از آن نیز به بودجه ای که برای آن درنظر گرفته اید بستگی دارد. با توجه به کاربری، کیف لپ تاپ ممکن است ویژگی های متفاوتی داشته باشد. برای آن که متوجه شوید که نیاز ها شما چه چیز هایی هستند و با توجه به آن ها باید کیف لپ تاپ خود را با چه ویژگی هایی انتخاب کنید به چند کاربرد کیف لپ تاپ اشاره می کنیم. نکته ی واضح این است که این کیف به میزان قابل توجهی از اثرات ضربه و آسیب احتمالی به لپ تاپ می کاهد پس اولین و مهم ترین کاربرد آن جنبه ی محافظتی است و باید در نظر داشته باشید یک کیف لپ تاپ ضد ضربه یا دارای محفظه ضد ضربه از اولویت های خرید کیف لپ تاپ است.برای استفاده از لپ تاپ نیاز است تا همیشه تعدادی از لوازم جانبی آن مانند شارژر و موس را با خود حمل کنیم پس داشتن یک کیف لپ تاپ، که جای مناسب و لازم برای این لوازم را نیز فراهم کند از اولویت های بعدی ماست در واقع به غیر از خود لپ تاپ باید فضاهای اضافی برای جای دادن اینطور موارد و حتی یکسری لوازم التحریر دم دستی برای یادداشت برداری را داشته باشد.. مورد بعدی حفظ تمیزی لپ تاپ شماست چرا که مسلما لپ تاپی که در کیف خود قرار دارد کمتر در معرض گرد و غبار و آلودگی هاست.قطعا میدانید که یکی از شایع ترین دلایل خرابی بورد های الکتریکی نشستن گرد و غبار یا نفوذ مایعات است اگر شما از آن دسته افرادی باشید که برای به همراه داشتن وسایل خود مانند گوشی،خودکار، دفتر، تقویم و .... با خود کیف حمل می کنید با انتخاب یک کیف لپ تاپ جادار می توانید وسایل دیگر خود را نیز به همراه داشته باشید.

ویژگی های کیف لپ تاپ و راهنمای خرید

پس از آن که به نیاز های خود پی بردیم و متوجه شدیم که از کیف لپ تاپ خود چه انتظاراتی داریم باید به سراغ ویژگی های یک کیف لپ تاپ مناسب برویم. بهتر است حتما هنگام خرید اینترنتی کیف لپ تاپ به موارد زیر توجه کنید:

جنس کیف لپ تاپ 

اولین نکته ای که در انتخاب این کیف ها اهمیت دارد جنس آن است، کیف های لپ تاپ در جنس های مختلفی تولید می شوند که بهترین آنها کیف لپ تاپ چرمی ، پرفروش ترین و شاید شایع ترین مدل در بازار کیف لپ تاپ برزنتی و انواع مدل های دیگری همچون جیر هستند، کیف هایی که با این سه جنس تولید می شوند معمولا مقاومت خوبی دارند و اتفاقاتی مانند جدا شدن دسته و یا پارگی برای آن ها پیش نمی آید. تنوع و تعداد کیف هایی از جنس برزنت در بازار بیشتر است و طرفداران بیشتری نیز دارند.

ضربه گیری و داشتن محفظه ضد ضربه داخل کیف لپ تاپ

نکته ی مهم دیگری که در خرید اینترنتی کیف لپ تاپ باید به آن توجه کنیم فیت بودن لپ تاپ در کیف و داشتن ضربه گیر است. هنگام انتخاب اول اطمینان پیدا کنید که کاملا اندازه ی دستگاه شماست، چرا که کیفی که لپ تاپ به راحتی در آن جا به جا شود امن نخواهد بود. داشتن ضربه گیر مناسب به  امنیت کمک فراوانی می کند، ضربه گیر ها همان کپسول هایی هستند که در کیف لپ تاپ تعبیه می شوند و زمانی که لپ تاپ به آن ها بر خورد می کند ضربه مهار می شود، یک ضربه گیر مناسب باید سفت باشد و با فشار انگشت براحتی فرو نرود. احتمالا قیمت کیف لپ تاپی که محافظ داشته باشد از نمونه های ساده کمی بالاتر است ولی مطمئن باشید ارزشش را دارد.

مقاومت دسته کیف لپ تاپ

نکته سوم در انتخاب کیف لپ تاپ مناسب توجه به دوخت و مقاومت بند هاست، اگر شما بهترین کیف لپ تاپ را هم تهیه کنید اما یک دسته ی ضعیف داشته باشد در واقع تمام زحمات شما به باد می رود چون در صورت پاره شدن و یا کنده شدن دسته، آسیب دستگاه شما حتمی است. پس به عنوان جمع بندی نهایی متوجه شدیم یک کیف لپ تاپ مناسب باید دارای جنس خوب و مقاوم، ضربه گیر های استاندارد و دسته های با دوام و دوخت های محکم و با کیفیت می باشد.

خرید کیف لپ تاپ و انواع آن

حالا که می دانیم چه نیاز هایی داریم و هم می دانیم که یک کیف لپ تاپ استاندارد باید چه ویژگی هایی داشته باشد، باید از بین صد ها مدل موجود در بازار یک مدل را برای خود انتخاب کنیم.  همانطور که گفتیم بنا به کاربری، کیف های لپ تاپ انواع گوناگونی دارند و این انواع گوناگون با توجه به جنس پارچه، تعداد جیب، ضد آب بودن یا نبودن و ... قیمت های متفاوتی نیز دارند. قیمت کیف لپ تاپ از عدد های اقتصادی و مقرون به صرفه شروع شده تا عدد های بالایی که برای اجناس لوکس و برند می باشد نیز ادامه دارد. در این قسمت انواع کیف لپ تاپ را معرفی می کنیم و رنج قیمتی آن ها را می سنجیم.

کاور لپ تاپ

کاور لپ تاپ در واقع یک کیف ساده است که مسلما از کیف های اصلی مقاومت کمتری خواهد داشت. این که کاورها تا میزان بسیار کمی می توانند خاصیت ضربه گیری داشته باشند اما در واقع ویژگی اصلی آن ها جلوگیری از ایجاد خط و خش به روی بدنه است، آن ها همچنین می توانند از نفوذ گرد و خاک به داخل لپ تاپ جلوگیری کنند و مانع تاثیر گرد و غبار بر روی سخت افزار لپ تاپ گردند. کاور لپ تاپ ارزان ترین کیف لپ تاپ موجود در بازار است که انواع چرمی آن قیمت بیشتری دارند.

کیف دستی لپ تاپ

کیف دستی لپ تاپ در واقع معمولی ترین کیف لپ تاپ در بازار است و طراحی آن درست مانند کیف های کاری و یا تحصیلی است که خاصیت ضربه گیری به آن اضافه شده است. این کیف ها قیمت های متفاوتی دارند و هر چه با کیفیت تر باشند مسلما گران تر خواهند بود اما می توان یک کیف دستی با کیفیت و قیمت مناسب نیز در بازار پیدا کرد. کما ابنکه درهمین صفحه انواع زیادی از کیف های لپ تاپ در همیندسته قرار گرفته که هم کیفیت بالایی دارند و هم قیمت مناسب.

کوله پشتی لپ تاپ 

کوله های لپ تاپ در دسته گران ترین کیف های لپ تاپ قرار دارند. این کوله برای افرادی بسیار مناسب است که برای مدت طولانی لپ تاپ خود را در طول روز جا به جا می کنند، مانند دانشجو ها. کوله پشتی ها علاوه بر این که به خاطر فرم طراحی بهترین شرایط نگه داری برای لپ تاپ را دارند به خاطر داشتن دو بند پهن و پخش کردن وزن در بدن مانع آسیب ها یی که در اثر فشار به  مچ و بازو وارد می گردد، نیزخواهند شد.
کوله پشتی لپ تاپ جزو پرفروشترین و محبوب ترین مدل های کیف لپ تاپ است. 

حال که با ویژگی های یک کیف لپ تاپ ایده آل آشنا شدید بهتر است بدانید کلیه کیف لپ تاپ های موجود در این صفحه از مدل های با کیفیت و درجه یک بوده و گارانتی تعویض دارند پس با خیال راحت میتوانید نسبت به خرید کیف لپتاپ یا کوله لپ تاپ مورد نظر خود اقدام نمایید.