تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

قیمت و خرید گلس سرامیکی

یکی از اصلی ترین ارکان پس از خرید گوشی، محافظت از آن در برابر آسیب های احتمالی است بنابراین خرید گلس سرامیکی قطعا کمک زیادی به محافظت از گوشی شما می کند. محافظ های صفحه نمایش که در شکل های مختلفی ساخته شده اند، یکی از بهترین گزینه های محافظت از نمایشگر گوشی شماست. اما پیدا کردن یک محافظ صفحه نمایش با کیفیت و بااستحکام نیز مزید بر وقت و هزینه ی اضافی است. به تازگی این محافظ نمایشگر ها در قالب جدید تحت نام گلس سرامیکی ساخته شده اند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و استحکام بیشتری نیز در برابر ضربات از خود نشان می دهند. در ادامه با طریقه ساخت، تفاوت، مزایا و معایب گلس های سرامیکی بیشتر آشنا می شویم. خرید گلس سرامیکی قطعا کمک زیادی به محافظت از گوشی شما می کند.

ساختار گلس سرامیکی

مواد سرامیکی برای اولین بار در کارخانه‌ای در امریکا به نام Corning Glass Works تولید شد که نام آن را در قسمت محافظت از صفحه نمایش‌های گوشی های موبایل بسیار شنیده اید. ساختار آن به گونه‌ای است که خصوصیات مواد شیشه‌ای اصلی و پلی بلوری را باهم به اشتراک می گذارد. مواد شیشه ای در حالت کلی بسیار شفاف و بسیار شکننده هستند. شفافیت شیشه نتیجه عدوم وجود مرز دانه و منافذ در شیشه است و همین مورد باعث شده است که شیشه شکنندگی بسیار بالایی داشته باشد. به همین منظور شیشه را با حدود 95 الی 98 درصد از مواد کریستالی ترکیب می کنند و گلس های سرامیکی را به وجود می آورند.

ویژگی های گلس سرامیکی

•    مقاومت بالا در برابر ضربه
•    قدرت بالا
•    مقاومت در برابر شوک حرارتی
•    طیف وسیع از حالت های شفاف و مات

فرآیند تولید گلس های سرامیکی

تولید گلس سرامیکی مشابه همان گلسهای شیشه ای می باشد با این تفاوت که به اجزای تشکیل دهنده آن مواد کریستالی را اضافه می کنند و طی فرآیندهای حرارتی بالا بلور های کریستالی را با شیشه ترکیب کرده و شیشه را متبلور می سازند.

انجام عملیات حرارت دهی باید با دقت بالا انجام شود و از یکنواختی خوبی برخوردار باشد تا از تشکیل حداکثر تعداد هسته و رشد این هسته ها به یک ساختار بلوری ظریف یکنواخت اطمینان حاصل شود.

تفاوت گلس سرامیکی با دیگر گلس ها

•    گلس سرامیکی در مقایسه با گلس شیشه ای و گلس های نانو از مقاومت بیشتری برخوردار است.
•    گلس سرامیکی برخلاف گلس شیشه ای به هیچ وجه دچار لب پر شدن نمی شود.
•    گلس سرامیکی به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد در برابر ضربه خرد نمی شود.
•    شفافیت این گلس ها در مقایسه با گلس نانو و شیشه ای بیشتر است.

جمع بندی برای خرید گلس سرامیکی

با توجه به اینکه اکنون با گلس سرامیکی آشنایی پیدا کرده اید، شاید اولین سوال بوجود آمده در ذهن شما در مورد قیمت گلس سرامیکی باشد. در این راستا باید بگوییم قیمت این کالا تفاوت چندانی با دیگر گلس های شیشه ای با کیفیت و گلس های نانو ندارد.

پرداخت چنین قیمتی برای محافظت از صفحه نمایش گران قیمت گوشی شما قطعا ارزش هزینه کردن را دارد. گلس سرامیکی به آسانی قابل نصب است و شما با دقت کافی می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید.