تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

خرید انگشتر زبرجد مردانه

زبرجد یکی از سنگ‌های زینتی و گران‌بها است که در زیورآلاتی چون انگشتر مردانه کاربرد زیادی دارد. انگشتر زبرجد مردانه یکی از همین زیورآلات است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. سنگ زبرجد دارای رنگی سبز، شبیه به سبز زیتونی است. ناگفته نماند سنگ زبرجد در شهاب سنگ‌ها نیز دیده شده است. نگین انگشتر زبرجد تقریبا مانند شیشه بوده و در مقابل ضربه و موادی با خاصیت اسیدی پایدار نیست.

همانطور که گفتیم رنگ سنگ انگشتر زبرجد به رنگ سبز است اما گونه‌های دیگری از آن نیز وجود دارند که در رنگ‌های زرد تا سبز زیتونی و متمایل به قهوه‌ای هستند اما رنگ اصلی و ایده‌آل این نوع سنگ سبز چمنی است. این سنگ از قدمت بسیار طولانی استفاده می‌کند و در دوران‌های تاریخی در میان کشیش‌های یهودی و یا دوران جنگهای صلیبی استفاده می‌شد. استفاده از این سنگ به عنوان سنگ ماه تولد آگوست و یک سنگ منحصر به فرد برای جذب کردن عشق و صلح می‌باشد.

بسیاری بر این نکته اعتقاد دارند که استفاده از سنگ و یا انگشتر زبرجد مردانه باعث ایجاد آرامش و خواب راحت در یک فرد می‌شود. زبرجد یکی از معدود سنگ‌هایی است که توسط پادشاهان و افراد مذهبی در دوران قدیم استفاده شده است.

زبرجد گوهری با تاریخ بسیار طولانی می‌باشد. در متون باستانی استخراج این سنگ به ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. منبع اصلی زبرجد در جهان باستان جزیره توپازو (در حال حاضر زابرگاد یا جزیره سنت جان) در دریای سرخ مصر است. زبرجد گوهر ملی مصر می‌باشد. مدت های درازی زبرجد به دلیل داشتن رنگ سبز درخشان در زیر نور مصنوعی، «زمرد شب» نامیده می‌شد. 

زبرجد گوهر متولدین مرداد ماه است همچنین گوهر فرعی متولدین مهر نیز می‌باشد و انگشتر زبرجد به عنوان هدیه‌ای مناسب برای شانزدهمین سالگرد ازدواج شناخته می‌شود. در ادامه به خواص این سنگ بیشتر اشاره می‌کنیم.

خواص انگشتر زبرجد مردانه

گوهر زبرجد از دیرباز به عنوان یار برای دوستی شناخته می‌شود و بر این باور بوده‌اند که هر کس انگشتر زبرجد را در دست کند از حسادت و افکار مخرب رها خواهد بود. همچنین زبرجد نقش محافظ در برابر چشم شر می‌باشد. 

در بسیاری از کتب در مورد خواص و فواید استفاده از این سنگ توضیح داده شده است که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. کسانی که قصد خرید انگشتر زبرجد مردانه را دارند باید بدانند که نگین این انگشتر خواص درمانی زیادی دارد. از جمله این خواص می‌توان به سم زدایی از کبد، تاثیر بر گردش خون، افزایش سوی چشم و از بین بردن افسردگی اشاره کرد. 

در بسیاری از منابع دیگر نیز ذکر شده است که این سنگ در درمان کچلی، درمان جوش و آبله‌های زیرپوستی، تقویت دستگاه گوارش و رفع یبوست، افزایش و بهبود عملکرد مجاری تنفسی و کاهش ناراحتی‌های قلبی موثر است.