تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

خرید انگشتر شرف شمس مردانه

در آداب و باورهای بسیاری از ایرانیان سنگ و انگشتر شرف شمس به عنوان وسیله‌ای برای گشایش کارها در دست می‌کنند. بسیاری این اصطلاح را دعایی منسوب به امام علی (ع) امام اول شیعیان می‌دانند. این ذکر توسط استادکاران ماهر در زیر نگین زرد رنگ انگشتر حکاکی می‌شود که به انگشتر شرف الشمس معروف است و دلیل اصلی نامگذاری این انگشتری نیز همین دعا می‌باشد نه نگین زرد رنگ آن. کسانی که به دنبال خرید انگشتر شرف شمس هستند باید بدانند که این انگشتر دارای نگینی زرد رنگ است که معمولا بر روی رکاب نقره آن را مخراج کاری می‌کنند.

در بعضی از روایات گفته شده است که حروف و یا اشکالی که به عنوان این دعا بر روی انگشتر حکاکی می‌شوند، از نام‌های خداوند است که دارای 13 حرف می‌باشد و این حروف از کتابهای مقدس قرآن کریم، تورات و انجیل گرفته شده است. برخی این نام‌های متبرکه را «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» می‌دانند و حرز انگشتر اصل شرف شمس را به وسیله‌ی حروفی که معرف همین اسما هستند بر روی انگشتر شرف شمس حکاکی می‌کنند.

آداب حکاکی انگشتر شرف شمس اصلی

دعای شرف شمس باید در ساعت و تاریخ خاص یعنی 19 فروردین بر روی انگشتر شرف شمس حکاکی شود و هر کسی قادر به حکاکی آن بر روی انگشتر نیست. زیرا شخصی که این کار را انجام می‌دهد در کنار اینکه یک استادکار ماهر است، باید دارای شرایط خاص باشد. به عنوان مثال این شخص باید مؤمن، پاک و دور از گناه باشد. در واقع غیز از تمام ارزش هایی که خود سنگ دارد، استاد حکاکی، نحوه حکاکی و تاریخ حکاکی رو نگین شرف الشمس اهمیت زیادی دارد.

شیخ بهایی نیز مهر تاییدی بر این آداب زده و فرموده‌اند: حک کردن دعای شرف شمس باید در روز 19 حمل که برابر با 19 فروردین است، در ساعاتی مشخص بر روی نگینی زرد رنگ انجام شود. در صورت نداشتن نگین زرد رنگ نیز می‌توان از کاغذی زرد رنگ استفاده کرد و آن را همراه خود داشت. همچنین گفته شده شخصی که این حرز را بر روی انگشتر شرف شمس حکاکی می‌کند فقط باید یک‌بار آن را بر روی انگشتر حک کند و از روی هر حرف نمی‌تواند دوبار عبور کند.

خواص انگشتر شرف شمس

حال که با انگشتر شرف شمس بیشتر آشنا شدیم، شاید برای بسیاری این سؤال پیش آید که انگشتر شرف شمس چه خواصی دارد؟ این انگشتر نیز مانند بسیاری دیگر از انگشترها خواص و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد که در ادامه به هر یک از آن‌ها اشاره می‌کنیم. 

از مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس می‌توان به برآورده شدن آرزوها، گشایش در امور، در امان ماندن از چشم زخم و افزایش رزق و روزی اشاره کرد. به همراه داشتن این انگشتر در سفر باعث ایمنی در آن فرد می‌شود و او را از خطرات در امان نگه می‌دارد. خرید انگشتر شرف شمس و در دست کردن آن باعث درمان عمومی در جسم و روح شما می‌شود و با افزایش قدرت بدنی همراه است. سنگ شرف شمس باعث تصفیه و پاک شدن دستگاه گوارش می‌شود و بر روی جذب و هضم غذا تاثیر بسیار خوبی دارد. در ادامه به برخی دیگر از مزیت‌های استفاده از انگشتر شرف الشمس که در کتب قدیمی آمده است اشاره می‌کنیم.

•    هرکسی که به دارنده‌ی این دعا نیت بدی داشته باشد خداوند جادو و سحر او را باطل می‌کند.
•    هرکس با انگشتر شرف شمس و یا نگین آن در حضور پادشاه و یا سلطانی باشد خداوند آن شخص را در برابر پادشاه در امان داشته و نزد او عزیز می‌کند.
•    دارنده‌ی اسما خداوند در هرکاری پیروز می‌شود.
•    هرکس این دعا را در نزد خود داشته باشد خداوند همیشه محافظ و نگهدارنده‌ی او خواهد بود.
•    از این دعا بر روی کاغذ نوشته و در کفن میت قرار داده شود، آن میت از عذاب قبر در امان خواهد ماند.
•    اگر کسی بیماری حتی مانند صرع داشته باشد انگشتر شرف شمس در درمان آن کارساز خواهد بود.

همان طور که مستحضر هستید در این صفحه انواع زیادی از انگشتر های مردانه شرف الشمس موجود است همگی این انگشتر ها ضمانت کیفیت و اصالت دارند و قابل سفارش برای حکاکی هستند. حکاکی انگشتر شرف شمس یکی از کارهای تخصصی فروشگاه خاص باکس است که همه ساله برای تعداد کثیری از مشتریان ارجمند در کارگاهی مجهز و توسط استاد کار خبره در نزدیکی حرم مطهر انجام میشود.