تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

انگشتر حدید مردانه 

برخی از آقایان علاقه ی زیادی به دست کردن انگشتر دارند و یکی از انگشتر هایی که در میان آن ها محبوب است، نمونه هایی است که با سنگ های گرانبهایی تزیین شده اند. انگشتر حدید برای این دسته آقایان انتخاب بسیار مناسبی است  چرا که هم می تواند به زیبایی استایل افراد بیافزاید و هم به جهت ویژگی های درمانی و ماورائی که دارد، می تواند به آن ها کمک کند. انگشتر حدید مردانه در رنگ های مختلفی در بازار موجود است اما زمینه ی اکثر این رنگ ها تیره است. کریستال حدید در رنگ های سیاه، سیاه مایل به خاکستری و قهوه ای مایل به قرمز موجود است. هماتیت در اکثر نقاط دنیا یافت می شود و به جهت این که در هنگام برش قرمز می شود به آن سنگ خون نیز می گویند.

اگر بخواهیم به خواص درمانی سنگ حدید اشاره کنیم باید بدانید که این گوهر می تواند به تصفیه خون، درمان فشار خون، تنظیم گردش خون و بیماری های قلبی اثر مثبت بگذارد. در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم که با خرید انگشتر حدید مردانه به عنوان هدیه برای عزیزانتان یک سنگ با چه خواص درمانی منحصری را برای آن ها به ارمغان می برید.

قیمت انگشتر حدید مردانه با توجه به هماتیت استفاده شده در آن، نوع برش و پایه ی استفاده شده برای سنگ می تواند متفاوت باشد اما در مجموع گوهر حدید از آن دسته سنگ های گرانبهایی است که بودجه ی آن چنانی برای خرید آن نیاز نیست و اکثر افراد می توانند زیور آلاتی که با این سنگ تزیین شده را خریداری کنند.

تاریخچه انگشتر حدید مردانه

پیشینه ی استفاده از این سنگ و باور ها و اعتقادات مردم به آن به دوره ی باستان باز می گردد، زمانی که مردم در جنگ ها به افراد خانواده خود که به جنگ دشمن می رفتند حدید هدیه می دادند چرا که معتقد بودند، زمانی که فرد انگشتر حدید را به همراه دارد الهه جنگ بلا ها را از او دور می کند. هم چنین بومیان قاره آمریکا نیز از پودر حدید برای طراحی اشکال جنگی بر روی صورت خود استفاده می کردند.

این اعتقادات باستانی از دوران های گذشته به باور های مرد عامه این روز ها نیز راه پیدا کرده است به صورتی که مردم شرق بر این باورند که در دعواهای حقوقی به همراه داشتن سنگ حدید سبب پیروزی آنان بر طرف مقابل خواهد شد.

برخی از مردمان در زمان رم باستان گوهر حدید را نماد سیاره مریخ می دانستند و امروزه دانشمندانی که در پروژه های اکتشاف سیاره مریخ فعالیت می کنند متوجه شده اند که معادن هماتیت بسیاری در سیاره مریخ وجود دارد و تعدد این معادن بیان گر این است که زمانی در این سیاره آب وجود داشته و هر جایی که آب باشد امکان حیات نیز فراهم خواهد شد.

نام حدید های سیاه و خاکستری در احادیث بسیاری آمده که به آن ها حدید حصینی می گویند. از سنگ حدید بیشتر برای ساخت مهر استفاده می شده یا بر روی آن نقش و نوشته حکاکی می گردیده،اما امروزه در بسیاری از زیور آلات استفاده می شود و انگشتر حدید مردانه، به دلیل رنگ خاصی که دارد می تواند به ظاهر صاحبش جلوه ی خاصی ببخشد.

خواص درمانی انگشتر حدید مردانه

در بین افرادی که سنگ های مختلف را نماد ویژگی های گوناگونی می دانند، سنگ حدید نشانه ی نشاط، استقامت، قدرت و بزرگی است. در مورد صفت ماورائی سنگ هماتیت گفته شده که این سنگ از بین برنده ترس و بزدلی است و می تواند اعتماد به نفس فرد را زیاد کند. هم چنین می گویند که اگر کسی انگشتر حدید را به همراه داشته باشد، وسواس عملی در وی کاهش پیدا می کند و قدرت اراده و قابلیت اطمینان در وی افزایش می یابد.

خرید یک انگشتر حدید مردانه اصل می تواند بر چاکرای اول تاثیر بگذارد و بدن فرد را بسیار متعادل گرداند در عین این که این گوهر به جهت خواص مغناطیسی که دارد، با متعادل کردن نصف النهار های داخلی بدن، انرژِی را توازن می بخشد. یکی از نکاتی که سنگ حدید به آن بسیار مشهور است، درمان بیماری هایی است که در آن عادت به انجام یک عمل ایجاد شده است و به قولی فرد دچار افراط گرایی است، بیماری هایی چون، اعتیاد، پرخوری و ...

استفاده از این سنگ سبب می شود که میزان اکسیژن خون زیاد شود و آهن موجود در آن نیز جذب سلول های خونی بدن می شود. همچنین حدید می تواند در گرفتگی های عضلانی مانند گرفتگی پا موثر باشد. 

از دوره های خاصی سنگ حدید مظهر تفکر، فلسفه و ریاضیات شد وشاید دلیل آن این بود که افراد معتقد بودند که این سنگ گرانبها بر تعادل ذهن و ارتباط آن با روح و روان بسیار موثر است.

اگر در اطرافیا خود فردی را می شناسید مه همیشه استرس و اضطراب دارد و یا به کم خوابی دچار است با پرداخت قیمت انگشتر حدید مردانه برای او، میتوانید به بر طرف شدن این معضلات در آن فرد کمک نمایید.

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم تماتیت در تنظیم مواردی که به خون مربوط هستند، مانند، جریان خون، فشار خون، گردش خون، تصفیه خون و تقویت قلب موثر است. پس درواقع خرید زیورآلاتی که سنگ حدید دارند یک تیر و دو نشان است به این معنی که هم زیبایی را به شما هدیه می دهد و هم می توان از خواص جذاب آن استفاده نمود.

خرید انگشتر حدید اصل و نحوه تشخیص آن

اگر شما از افرادی هستید که به دنبال خرید انگشتر حدید اصلی هستید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که در هنگام خرید چگونه می توانید متوجه شوید که سنگی که انتخاب کرده اید اصل است یا خیر.

یکی از راه  کارهایی که برای تشخیص سنگ حدید به افراد پیشنهاد می شود این است که نگین انگشتر و یا دیگر زیورآلات خود را به روی ظروف چینی بدون لعاب بکشند، اگر سنگ حدید اصل باشد رد یک خط قرمز بر آن باقی ماند اما در این آزمایش باید توجه داشته باشد که به خود گوهر آسیبی نرسد.
در آخر باید گفت که برای شارژ سنگ هایی که از دل طبیعت استخراج می شوند راه کارهایی وجود دارد در مورد سنگ حدید پیشنهاد می شود که آن را در نمک خشک دریا قرار دهید و روی آن را بپوشانید.

روش مراقبت از این گوهر نیز محافظت آن از خیس شدن و دور نگه داشتن آن از آب است و توصیه می شود که به هیچ وجه انگشتر حدید مردانه خود را با آب نشویید چرا که ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی این سنگ از آهن است و به همین جهت امکان آسیب دیدن آن بالاست.