تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

قیمت و خرید انگشتر در نجف مردانه

اگر در فکر خرید انگشتر در نجف مردانه به عنوان هدیه برای یکی از عزیزانتان هستید و یا می خواهید این زیورآلات زیبا را به عنوان تزیین به جهت هر چه زیبا تر شدن استایل خود در تهیه کنید، باید بدانید که کلمه دُر، در این سنگ به معنای مروارید است اما در واقع به پاکی و یکدستی و سفیدی آن اشاره دارد و منظور از در نجف در واقع مرواریدی است که از خطه ی نجف برداشت می شود. این سنگ با ارزش نوعی از سنگ کوارتز است که به در کوهی نیز مشهور است. این گوهر در دو رنگ سفید شیشه ای و قرمز شیشه ای موجود است و برخی از انواع سفید آن دارای خط های مشکی و تیره رنگ هستند که به همین جهت به دُر مودار معروف می باشند. نوع قرمز شیشه ای که در کشور های اسلامی فراوان است و استفاده از آن بسیار رواج دارد دُر حسینی نامیده می شود. یکی از انواع در نجف، عقیق است که در رنگ های گوناگونی مانند کهربایی، سفید، زرد، سبز، جگری و جگری مایل به مشکی وجود دارد. همانطور که از اسم انگشتر در نجف مردانه مشخص است، استخراج و تولید آن مخصوص به شهر نجف می باشد و قیمت انگشتر در نجف مردانه نیز مقرون به صرفه به حساب می آید و به همین جهت انتخاب این انگشتر یک هدیه زیبا، با قیمت مناسب برای آقایان نزدیک به شما خواهد بود.

در مورد فضایل و ثواب استفاده از انگشتر در نجف، روایات متعددی از امامان معصوم (ع) نقل شده است. این سنگ سبب تقویت انرژی معنوی می شود و انرژی های منفی را دور و همراه داشتن آن باعث ایجاد آرامش می شود.

در روایتی از امام صادق (ع) نقل شده است: دُر نجف که در نجف اشرف خدا ظاهر می سازد، بدرستی که هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می‌اندازد، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در نامه عمل او می‌نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می‌شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می‌شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند. (وسائل ج۵ ص۴۰۳ – ۴۰۴)

تاریخچه انگشتر در نجف مردانه

زمانی که کوهنوردان در یونان قدیم برای اولین بار دُر کوهی را دیدند خیال می کردند که این گوهر ها در واقع تکه یخ هایی هستند که هرگز آب نمی شوند. اما سنگ استفاده شده در انگشتر در نجف در حقیقت نوعی از کوارتز است که به آن کریستال کوارتز می گویند. در همین زمان برای خاص جلوه دادن برخی از وسایل مانند دستگیره های در، چاقو، لیوان و بسیاری از اشیاء دیگر از این کریستال شفاف استفاده می شد و این وسایل مورد استفاده ی قشر مرفه جامعه بودند و همچنین از ترکیب دُر کوهی شیشه ای با برخی از سنگ های رنگی مانند عقیق، لاجورد و ... گردنبند های زیبایی ساخته می شد که استفاده از آن ها در ایران، عراق، مصر و سوریه مرسوم بود.

در تاریخ روم مشاهده می شود که بسیاری از اشراف جام های بلورین و شفافی برای نوشیدن استفاده می کردند که از سرزمین هند وارد این امپراطوری می گشت. بسیاری از کارشناسان معتقدند که تمام سنگ های کریستال کوآرتز که در اروپا استفاده می شد متعلق به امپراطوری پارس بود و محل استخراج دقیق آن ها نیز رشته کوه های افغانستان و ترکمنستان بوده است. در منطقه بین النهرین و بسیاری از خطه های دیگر مانند ایران، روم و هند از در نجف به عنوان عدسی برای بزرگنمایی و در واقع همان ذره بین امروزی استفاده می گردید. جالب است بدانید که این سنگ در علم هم نقش پر رنگی داشته و نیوتون اولین بار با استفاده از یک کریستال کوارتز توانست نور را به رنگ های تشکیل دهنده اش تجزیه کند و در آخر طول موج های مختلف آن را کشف نماید.

در نوشته های دانشمند بزرگ ایرانی ابوریحان بیرونی آمده است که در دوره ای که خرافات در ایران در میان عوام جای داشته عده ای از کریستال کوارتز به عنوان طلسم خوش شانسی استفاده می کردند. اما در مناطقی مانند شوش و قزوین که زمانی مهد تمدن ایران بودند ظروف قدیمی ای از این جنس پیدا شده است که نشان می دهد زمانی از دُر کوهی برای تولید ظروف در ایران استفاده می گردید.

خواص درمانی انگشتر در نجف مردانه

اگر شما هم از دوستداران انگشتر دُر نجف مردانه هستید و در کل به سنگ ها و گوهرهای ارزشمند علاقه دارید حتما می دانید که دلیل جذاب بودن این زیورها علاوه بر زیبایی ظاهری که به استایل افراد می بخشند خواص درمانی و متافیزیکی است که به آن ها نسبت داده می شود. سنگ دُر نجف نیز دارای برخی از این ویژگی هاست که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم.

1. تنظیم گردش خون با انگشتر در نجف مردانه

اما کارشناسان سنگ شناسی اکنون معتقدند که کریستال کوارتز به دلیل رنگ سفیدی که دارد می تواند بر تمام چاکراهای بدن تاثیر مثبتی بگذارد و یکی از مهمترین اثرات آن اثر بسیار بر روی سیستم گوارش افراد است و اگر کسی آن را به همراه داشته باشد گردش خون منظم تری خواهد داشت.

2. بهبود شنوایی، بینایی و درد مفاصل با انگشتر در نجف مردانه

دُر نجف بر روی عملکرد گوش و کیفیت شنوایی و هم چنین پر نور شدن چشم ها اثر می کند و در طب سنتی از این گوهر ارزشمند برای تسکین درد ها و کاهش ورم مفاصل و آسیب های استخوانی استفاده می شود.

3. درمان افسردگی با انگشتر در نجف مردانه

از سوی دیگر این سنگ نماد نیروی ذهن است و بر روی تمرکز و تعادل انرژیها در ذهن و بدن تاثیر فراوان دارد و به همین خاطر برای درمان افسردگی نیز به کار می آید و در مورد اثر این سنگ بر روح می توان گفت که استفاده از انگشتر دُر نجف مردانه می تواند آرامش را به همراه بیاورد و انرژی افراد را تقویت نماید و در بسیاری از متون دینی و توصیه های ائمه شیعه نیز به استفاده از این سنگ تاکید شده است. همچنین در یکی از متن های کهن گفته شده که این سنگ می تواند افراد را از خواب های پریشان برهاند.

آیا انگشتر در نجف مردانه را بخریم؟

همان طور که پیش تر اشاره کردیم قیمت انگشتر در نجف مردانه بسیار مناسب است اما با توجه به خواصی که برای این گوهر برشمردیم و ظاهر زیبایی که کریستال کوارتز اصل دارد، شاید یکی از نگرانی های افرادی که به خرید انگشتر دُر نجف مردانه علاقه دارند اطمینان از اصل بودن سنگ استفاده شده در انگشترشان است به این منظور در این جا اشاره می کنیم  که هیچ روشی برای تشخیص دُر نجف اصل از نوع تقلبی آن وجود ندارد و شاید تنها میزان برای آن قیمت باشد چرا که مسلما سنگ اصلی از تقلبی گران تر خواهد بود اما در این مورد نیز بسیاری از فروشگاه ها انواع مصنوع شیشه ای شکل را به جای دُر کوهی ارائه می کنند پس بهترین راه برای تضمین خرید مراجعه به فروشگاه های معتبر فروش سنگ ها و زیورآلات قیمتی است.