تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

خرید انگشتر توپاز مردانه

اگر بخواهیم به کمی عقبتر برگردیم و غیر از انگشتر توپاز نگاهی کلی تر به زیور آلات داشته باشیم نمونه های بسیاری در صنعت ساخت زیورآلات با سنگ های تزیینی گوناگون تزیین می شوند و این سنگ و گوهر های ارزشمند نه تنها در قیمت های متفاوتی و وجود دارند بلکه با توجه به بستر طبیعی و نوع پیدایششان، از کریستال های متفاوتی در رنگ های مختلفی یافت می شوند. یکی از جواهراتی که اگر شما در دست کسی ببینید، احتمالا نمی توانید از آن چشم بردارید، انگشتر توپاز مردانه است چرا که سنگ توپاز یک کانی است که محبوب ترین نمونه آن با رنگ چشم گیر آبی موجود است، آبی خاص این سنگ به گونه ایست که افراد را سریعا ترغیب به خرید انگشتر توپاز مردانه برای خود و یا به عنوان هدیه برای عزیزانشان، می کند. اما به غیر از رنگ آبی معروف این سنگ در رنگ طلایی، قرمز، صورتی، گیلاسی، و... نیز وجود دارد.

یکی از دلایلی که علاوه بر زیبایی سبب پرطرفدار بودن جواهراتی با سنگ های قیمتی می شود خواص مثبت و درمانی است که راجع به این گوهر ها نقل می شود، از خواص توپاز می توان به تاثیرات مثبت معنوی که بر روح انسان می گذارد اشاره کرد علاوه بر این از تاثیر این سنگ بر تقویت توانایی های روانی، مهارت کلامی و افزایش تمرکز افراد نیز سخن گفته شده است.

خرید انگشتر توپاز مردانه می تواند یک هدیه خاص برای افرادی باشد که به محصولات منحصر و متفاوت علاقه دارند. در مورد قیمت انگشتر توپاز مردانه باید گفت که بهای این محصول با توجه به کیفیت سنگ به کار برده شده در آن می تواند متفاوت باشد. در این مطلب به بررسی کامل این سنگ قیمتی می پردازیم.

تاریخچه انگشتر توپاز مردانه

آغاز زمان کشف این سنگ به دوران بسیار دور باز می گردد زمان هایی که مصریان سنگ توپاز را سمبل خورشید می دانستند و یونانیان اعتقاد داشتند که این گوهر زیبا باطل کننده هر نوع سحر و جادویی است، اما رومیان شاید نگاه دیگری به توپاز داشتند و می پنداشتند که این سنگ می تواند بر بیماری هایی که موجب خون ریزی می شوند تاثیر مثبت بگذارد و جالب تر از همه در برزیل توپاز نماد دندان پزشکان است، اما هندیان همانند یونانیان این سنگ را دور کننده شیطان و از بین برنده سحر و جادو می نامیدند.

معادن توپاز در کشورهایی چون استرالیا، برزیل، آمریکا، مکزیک، ژاپن، روسیه و ایرلند شمالی وجود دارد و توپاز آبی که محبوب ترین نوع توپاز است در معادن ایرلند فراوان است اما علیرغم محبوبیت رنگ آبی بهترین نوع توپاز رنگ نارنجی متمایل به قرمز دارد و توپاز امپریال یا سلطنتی نامیده می شود. توپاز یکی از سنگ هایی است که در خاص کردن استایل بسیار تاثیر گذار است به صورتی که از دیرباز در اروپا از آن به عنوان سنجاق سینه استفاده می شده و در آسیا خرید انگشتر توپاز مردانه طرفداران بسیاری داشته است. پس اگر به دنبال یک هدیه خاصی چون انگشتر مردانه برای آقایان نزدیک به خود هستید، انتخاب یک انگشتر توپاز مردانه یکی از بهترین گزینه های ممکن است که نه تنها جلوه خاصی به دست می بخشد بلکه هدیه دادن یک گوهر گرانبها با اثرات درمانی جالب می تواند نشان دهنده ی ارزش زیادی باشد که شما برای عزیزانتان قائل هستید.

خواص درمانی انگشتر توپاز مردانه

همیشه یکی از جذابیت هایی که سبب می شود تا افراد مشتاق به خرید انگشتر توپاز مردانه شوند این است که آن طور که درباره ی این سنگ گفته می شود، توپاز در کنار زیبایی که برای صاحب خود به ارمغان می آورد دارای خواص درمانی خاصی نیز هست و به دلیل این که این سنگ ها از دل طبیعت می آیند داشتن این تاثیرات مثبت برای آن ها محتمل است.

بسیاری معتقدند که سنگ توپاز هدیه بسیار مناسبی برای هنرمندان است چرا که در خواص ماورائی آن آمده که این سنگ می تواند خلاقیت را تقویت کند و برای صاحب خود آرامش را به ارمغان بیاورد. این سنگ می تواند افراد را به خود باوری برساند و در نتیجه آنان را از خمودی و افسردگی و بی خوابی دور کند پس می تواند سبب شادی بخشی گردد و بر جذابیت افراد بیافزاید شاید به همین جهت است که توپاز را نماد ثروت و آرامش می دانند. پس می توان گفت شما با خرید انگشتر توپاز مردانه برای عزیزانتان می توانید به صورت نمادین برای آن ها آرزوی آرامش و ثروت نمایید. شاید جالب باشد که بدانید از سنگ توپاز در یوگا و مدیتیشن استفاده می کنند چرا که باور دارند می تواند سبب اتحاد ذهن و روان و روح گردد.

از خواص درمانی انگشتر توپاز مردانه می توان به باز سازی بافت زخم ها، تاثیر بر هضم غذا و بیماری های گوارشی، از بین بردن سر درد هایی که منشا عصبی دارند مانند میگرن، تنظیم سوخت و ساز بدن، درمان عفونت ، خونریزی،نقرس، گواتر و ... اشاره کرد.

همچنین در توصیه ها آمده است که سنگ توپاز آبی می تواند بر روی التهاب گلو و گرفتگی صدا اثر بگذارد و توپاز زرد یا طلایی موثر بر درمان بی خوابی است.

پس اگر شما از افرادی هستید که به خواص درمانی و ماورائی سنگ ها باور دارید می توانید قیمت انگشتر توپاز مردانه را با توجه به بودجه خود بپردازید و از ویژگی های منحصر آن بهره ببرید.

خرید انگشتر اصل توپاز مردانه

اگر شما از دوستداران سنگ های ارزشمند تزیینی باشید حتما برای شما پیش آمده که موقع خرید جواهری که در آن از سنگ استفاده شده مانند انگشتر توپاز مردانه، دچار تردید شوید که سنگی که خریداری می کنید تقلبی است یا اصل.

نکته ی اول این است توپاز آبی که بسیار پر طرفدار است در طبیعت بسیار کمیاب می باشد و اکثر نگین های توپاز آبی خوش رنگی که در فروشگاه ها مشاهده می کنید در واقع توپاز بی رنگی هستند که با پرتودهی به رنگ آبی درآمده اند. این توپاز های پرتو دیده اسامی گوناگونی مانند، توپاز الکتریکی و توپاز نئون دارند اما گران قیمت ترین انگشتر توپاز مردانه از سنگ پرتو دیده ای که آبی لندن نام دارد ساخته می شود. اما به یاد داشته باشید که اگر برای تغییر رنگ توپاز های کم رنگ از روش پوشاندن با رنگ استفاده شده باشد با ایجاد یک خراش کوچک می توان به اصالت کالا پی برد.پس می توان گفت که تشخیص این موضوع که نگین به کار برده شده در یک جواهر از چه نوع توپازی است به جز مشورت با یک کارشناس امکان پذیر نیست پس بهترین راه برای ضمانت خرید، تهیه محصول با گارانتی و از یک فروشگاه معتبر است.