تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

انگشتر سندلوس مردانه 

اگر به دنبال یک انگشتر زیبا که قیمت مناسبی نیز دارد هستید یک انگشتر سندلوس مردانه انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. شاید پیش تر از این شنیده باشید بسیاری از تسبیح های زیبایی که در بازار وجود دارند از سندلوس ساخته می شوند اما این سنگ در ساخت جواهرات مختلف نیز به کار می آید.

یکی از دلایلی که خرید انگشتر سندلوس مردانه را تبدیل به یک انتخاب خوب می کند دوام بسیار بالای این سنگ نسبت به باقی سنگ های تزیینی که در ساخت زیورآلات استفاده می شوند، است. سندلوس در رنگ های مختلفی چون سبز، زرد، قرمز و آبی موجود است اما بیشترین میزان محبوبیت به رنگ های سبز و آبی تعلق می گیرد.

یکی از دلایلی که افراد را به خرید جواهرات سنگ ترغیب می کند خواص درمانی است که به این سنگ ها نسبت داده می شود، سندلوس نیز از این ویژگی برخوردار است به طوری که در بسیاری از متون از تاثیر درمانی این سنگ بر خونریزی های حاصل از جراحت و حتی درد های دندان و لثه اشاره شده است که در این مطلب بیشتر به آن می پردازیم.

تاریخچه انگشتر سندلوس مردانه

سندلوس گوهری است که بسیار به کهربا شباهت دارد اما در واقع این سنگ زیبای تزیینی از صمغ درختان ساخته می شود و پیشینه ای بسیار طولانی دارد. قدیمی ترین نوع سندلوس به کشور آلمان تعلق دارد اما این سندلوس آلمانی ده ها سال است که دیگر تولید نمی شود و گوهری مشابه آن را کشور هایی مانند ترکیه تولید می کنند. 

استفاده از این گوهر در تزیین جواهرات به جز زیبایی ظاهری دلایل دیگری نیز دارد که یکی از این دلایل مقاومت بسیار خوب این سنگ است به همین جهت می توان آن را به شکل های متنوع  و در اندازه های گوناگون تراش داد. مقاومت این گوهر در برابر حرارت نیز یکی از ویژگی هایی است که در کمتر سنگی وجود دارد. سندلوس دو پوسته آبی، سندلوس کهربایی و سندلوس ناب، نام انواع گوناگون این گوهر است و جالب است این سنگ با گرداندن در دست شفاف تر و زیباتر می شود و این دلیل استفاده از آن برای تسبیح های زیبا و ارزشمند است.

از صد ها سال پیش تا کنون شمش هایی با کیفیت های مختلف از این گوهر تولید شده اند و جالب است بدانید که شمش های قدیمی تر با کیفیت تر و ارزشمند تر از نمونه های جدید تر هستند. استادکاران ساخت گوهر در زمان های گذشته هر کدام برای تولید سندلوس مخصوص به خود نسخه ی متفاوت و سری داشتند که معمولا آن را برای هیچ کس بازگو نمی کردند. آن ها با آغشتن روغن ها و افزودنی های متفاوت سعی می کردند سندلوس زیبا تری تولید کنند تا بتوانند آن را با قیمت بیشتری به فروش برسانند. 

اگر به آراستن ظاهر خود با زیورآلات سنگی علاقه دارید و در عین حال برای خرید سنگ های گران تر تردید می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که ظاهر خود را با خرید انگشتر مردانه سندلوس بیارایید چرا که زیورآلات ساخته شده با این سنگ در عین رنگ های متنوع و زیبایی که دارند با قیمت مقرون به صرفه ای که دارند امکان خرید را برای افراد همه ی اقشار فراهم می کنند.

خواص درمانی انگشتر سندلوس مردانه

حتما تا کنون راجع به خواص درمانی سنگ های مختلفی چون یاقوت و یشم و ... شنیده اید، اما شاید این سوال پیش بیاید که سندلوس به خاطر این که از صمغ درخت تولید می شود نیز خواص درمانی ویژه ای دارد یا خیر؟

باید بدانید که جواب این سوال مثبت است و سندلوس خواص درمانی بسیار جالبی دارد و نکته ای که شاید ندانید این است که از این گوهر در برخی از داروها نیز استفاده می شود. بارزترین اثر درمانی این ماده بند آوردن خونریزی است.در مواردی که بیمار دچار اسهال خونی و یا تهوع همراه با خون شده نیز سندلوس به کار می آید و حتی در درمان بیماری های لثه و درد دندان نیز موثر است. یکی دیگر از ویژگی های جالب این سنگ آن است که اگر قسمتی از بدن شما دچار آماس و یا تورم شده باشد می توانید سندلوس را داغ کرده و بر روی موضع درد قرار دهید، این گوهر می تواند برای بهبود ورم بسیار مفید باشد.

بیماری دیگری که اثرات مثبت سندلوس بر روی آن بررسی شده سرماخوردگی است، در متون مختلف آمده است که این گوهر می تواند به میزان زیادی علائم سرماخوردگی را کم کند و زمان بهبود بیمار را تسریع بخشد.

خرید سندلوس مردانه

هنگامی که می خواهیم یکی از زیورآلاتی که در تزیین آن از سنگ های گوناگون استفاده شده است را خریداری کنیم یکی از نگرانی های همیشگی تشخیص دادن سنگ اصل از مدل های تقلبی است. در تشخیص برخی از سنگ ها آزمایش های خانگی و و بدون چشم مصلح آنچنان کارآمد نیست. اما اگر میخواهید اقدام به خرید انگشتر سندلوس مردانه کنید چند راه مختلف برای آزمایش آن وجود دارد.

اولین راه شناسایی سندلوس از طریق بوی تندی است که از آن متساعد می شود، این بو همیشگی است و به راحتی استشمام می شود اما اگر سنگ را زیر آب گرم بگیرید بوی متساعد شده بیشتر نیز خواهد شد. افرادی که با سنگ های قیمتی در ارتباطند به راحتی این بو را می شناسند و این عطر در شمش های قدیمی که قدمت بیشتری دارند قوی تر است.

یکی دیگر از ویژگی های جالب سندلوس که ما را در شناسایی این سنگ یاری می کند مقاومت خوبش در برابر حرارت است، یک سندلوس اصل را نمی توان با یک سوزن داغ و آتش سوراخ کرد. جواهری که در آن از نگین پلاستیکی و مصنوعی به جای سندلوس اصل استفاده شده باشد وزنی ندارد و بسیار سبک تر است. یکی از راه های دیگری که در تشخیص سندلوس موثر است اما به میزان تجربه ی بیشتری نیاز دارد توجه به ظاهر آن است، بررسی لبه ها و خط و خش ها و همچنین میزان درخشانی گوهر می باشد. پس از بررسی متوجه می شویم که سنگ سندلوس اصل درخشش و زیبایی چشم گیری دارد که نمونه های مصنوعی از آن محرومند.  البته همچنان بهترین راهکار استعلام قیمت و خرید انگشتر سندلوس مردانه از فروشگاه های معتبر است.