تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

انگشتر یشم مردانه 

شاید آن قدری که خانم ها به زیور آلات علاقه دارند، این موضوع راجع به آقایان صدق نکند و به همین جهت تنوع زیورآلات برای خانم ها بیشتر باشد. اما در میان زیورآلات مردانه انگشتر مردانه محبوب ترین و فراوان ترین نوع آن است که آقایان با سن و سلیقه مختلف انواع مختلفی از آن را می پسندند. در این میان انگشتر یشم مردانه به خاطر استفاده از سنگ زیبای یشم جلوه ی خاصی به دست می دهد و هدیه مناسبی برای آقایان نیز می باشد.

یکی از دلایلی که خرید انگشتر یشم مردانه را تبدیل به یک انتخاب مناسب می کند، تنوع رنگ بندی سنگ یشم است، رنگ های این سنگ عبارتند از: سبز، نارنجی، زرد، لاوندر، خاکستری، سیاه و سفید. این تنوع رنگ در کنار برق زیبای این سنگ سبب محبوبیت آن می شود اما جالب است بدانید که در محبوب ترین زیورآلاتی که با یشم ساخته می شوند از سنگ یشم سبز رنگ که معمولا رگه هایی از سفید یا رنگ های دیگر را دارد، استفاده می شود.

تاریخچه انگشتر یشم مردانه

اگر بخواهیم پیشینه استفاده از سنگ یشم را بررسی کنیم، متوجه می شویم که از حدود 5000 هزار سال پیش از این سنگ در حرفه های مختلفی استفاده می گردیده، در ابتدا به خاطر مقاومت بالا با آن سلاح تولید می شده و بعد ها در ساخت ابزارآلات و یا در هنرهایی مانند مجسمه سازی و ساخت زیور آلات مورد استفاده قرار گرفته است.

سنگ یشم یا جید پس از جلا دادن بسیار براق می شود و زیبایی خیره کننده ای دارد به همین دلیل برای تزیین زیورآلات بسیار مناسب است. بیشتر مردم تصور می کنند که این سنگ تنها در رنگ سبز یافت می شود در حالی که همان طور که پیش تر اشاره کردیم این سنگ در رنگ های مختلفی دردسترس است.

ظاهر سنگ یشم به گونه ایست که به خاطر نیمه شفاف بودن مانند پوششی دیده می شود که در دل خود گنجی را پنهان کرده است. رنگ سبز زمردی آن که از نمونه های نایاب و گرانقیمت می باشد در منطقه میانمار پیدا می‌شود و معروف به یشم شاهنشاهی است. محل تولد رنگ های سفید خالص و زرد با تن صورتی شرق دور است که از انواع ارزشمند یشم به حساب می آیند. نوع دیگر انگشتر یشم به یشم روسی معروف است و رنگ آن سبز روشن است این نوع در دریاچه بایکال یافت شده است.

در مجموع رنگ ها و تراش های خاص سنگ یشم به نوعی است که در بین طرفداران مد نیز محبوبیت پیدا کرده و زیورآلاتی که با یشم تزیین می‌شوند برای زیبا تر کردن استایل بسیار استفاده می شوند پس خرید انگشتر یشم مردانه می تواند به خاص شدن استایل شما کمک کند. جالب است بدانید که کارشناسان جواهرات اظهار می کنند که در سال های اخیر به صورت باور نکردنی ای به محبوبیت این سنگ افزوده شده است به طوری که سلبریتی های متعددی برای جلوه دادن به استایل خود از جواهراتی با سنگ یشم استفاده می کنند.

خواص درمانی انگشتر یشم مردانه

علاوه بر مسئله زیبایی سنگ های تزیینی، یکی از دلایلی که سبب می شود تا افراد به سمت خرید زیوآلاتی که با این سنگ ها آراسته شده اند بروند، خواص درمانی و مثبتی است که به این عناصر طبیعی نسبت داده شده است و یکی از دلایل محبوبیت انگشتر یشم مردانه در میان آقایان نیز همین موضوع است. کارشناسان معتقدند که اگر افراد یک سنگ یشم را در اطراف خود داشته باشند می توانند انرژی های منفی را از خود دور کنند. سنگ یشم سبز و بنفش می تواند بر تعادل و تنظیم چاکرای قلب تاثیر بگذارد و تنفس را عمیق تر کند. یکی دیگری از تاثیرات مثبت آن ایجاد تعادل در سوخت و ساز بدن و سیستم عصبی است و گفته می شود که می تواند اضطراب و هیجان را به سکون و آرامش مبدل کند.

در گذشته های دور مردم اعتقاد داشتند که به همراه داشتن سنگ یشم می تواند در برآورده کردن آرزوها موثر باشد و برای صاحبش خوش شانسی می آورد اما امروزه سنگ شناسان می گویند که یشم ها به جهت  انتقال انرژی های مثبت و تقویت تمرکز و ایجاد اعتماد به نفس در افراد، موجب تسلط بیشتر بر امور و بهتر پیش رفتن کار ها می شوند به همین جهت شاید انتخاب بسیار مناسبی برای افراد احساسی و هیجانی باشند.

در برخی متون نیز به تاثیر سنگ یشم در بهتر گذراندن دوران بارداری برای خانم ها اشاره شده اند و حتی در روند بهبود بیماری های ریه و ناراحتی های معده و امراض کلیه مانند سنگ کلیه نیز از مزایای این سنگ تعریف شده است.

به جهت این که سنگ یشم بر چاکرای ششم که روی پیشانی و بین دو چشم است اثر می گذارد به افراد دارای سردرد های مزمن پیشنهاد شده که آن را ابتدا زیر آفتاب قرار دهند و سپس برای 15 دقیقه بر روی این چاکرا بگذارند تا اثرات بیماری هایی مانند میگرن و سردرد را از افراد مبتلا، دور گرداند.

خرید انگشتر یشم مردانه

انتخاب و خرید انگشتر یشم مردانه به خاطر خواص و زیبایی های این سنگ رسوبی  درمیان طرفدارن زیور آلات بسیار متدوال است. اما در این انتخاب نکته مهم تهیه ی محصولی است که در آن از یشم اصل استفاده شده باشد. سنگ یشم اصل در دو نوع جادیت و نفریت دسته بندی می شود که اولی یشم گرانقیمت و اعلی است و دومی نوع یشم است که در زیور آلات استفاده بسیاری دارد و مسلما قیمت انگشتر یشم مردانه ای که از یشم نفریت باشد ارزان تر از جواهرات صاحب جادیت خواهد بود و تمام افراد می توانند آن را خریداری کنند.

سنگ یشم در سه کیفیت A، B و C در انواع انگشتر دسته بندی می شوند که به ترتیب از نوع اعلی تا پایین ترین کیفیت است. سنگ یشم نوع A همان یشم امپریال است که بهترین و با کیفیت ترین نوع یشم خالص است که بالاترین قیمت را به خود اختصاص می دهد. یشم نوع B یشمی است شیارهایش با رزین مصنوعی یا موم پر می شود و یشم نوع C پایین ترین کیفیت را به خود اختصاص می دهد و به طور کامل رنگ شده است. تشخیص یشم ها از هم با چشم غیر مسلح بسیار کار مشکلی است پس پیشنهاد می شود که برای استعلام قیمت انگشتر یشم مردانه مورد نظر خود و خرید انگشتر یشم اصلی  به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید تا از اصل بودن آن مطمئن باشید.