تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

انگشتر کوارتز مردانه 

انگشتر هایی که دارای سنگ هستند معمولا بین آقایان بسیار محبوبند. در این میان از سنگ های مختلفی با طرح و رنگ های مختلف و خاصیت های درمانی متفاوت برای آراستن انگشترهای مردانه استفاده می شود. یکی از از این سنگ ها، که در زیورآلات استفاده می شود، سنگ کوآرتز می باشد. انگشتر کوارتز مردانه به دلایل مختلفی در دسته انگشترهای پرفروش و محبوب برای آقایان قرار می گیرد.
یکی از این دلایل رنگ های زیبایی است که این سنگ تزیینی دارد و آقایانِ دوست دار زیور آلات را مشتاق به خرید انگشتر کوارتز مردانه می کند. به سنگ کوارتز، دُر کوهی نیز می گویند که در رنگ های صورتی، سرخ، آبی روشن، سیاه، دودی و سفید شیری در دسترس است و تقریبا تمام سلیقه ها را پوشش می دهد.
یکی از دلایل دیگر محبوبیت سنگ معدنی کوارتز خواص درمانی آن است. برخی معتقدند که این سنگ در تقویت سیستم ایمنی و دور کردن انرژی های منفی بسیار موثراست. در این مطلب به بررسی ویژگی های مختلف این سنگ یا همان انگشتر کوارتز می پردازیم.

تاریخچه انگشتر کوارتز مردانه

مردمان مختلف از زمان های گذشته از کانی ها و سنگ های طبیعی در موارد مختلفی استفاده می کردند، که استفاده در جواهرات یکی از مهمترین جنبه های آن بوده است. کوارتز یکی از مهم ترین سنگ های معدنی و قیمتی روی کره زمین است وبه عنوان دومین کانی فراوان روی پوسته زمین شناخته می شود. سنگ کوارتز از نظر نوع در دو دسته اصلی به نام های کوارتز ماکرو کریستالی و کوارتز کرپیتو کریستالی دسته بندی می شود.
از نمونه ی کوارتز ماکرو کریستالی می توان به آمتیست، سنگ کریستال، کوارتز آبی، سیترین، چشم عقاب، پرسیولیت، کوارتز چشم گربه ای، کوارتز دودی، کوارتز صورتی و چشم ببری اشاره کرد و همانطور که از نامش پیداست، کوارتز های ماکرو کریستالی نسبت به کوارتز های کرپیتو کریستالی از کریستال های درشت تری تشکیل شده اند.
سنگ کوارتز با توجه به فراوانی اش دردسته ی سنگ های ارزشمند با قیمت مناسب قرار می گیرد و همین نیز سبب می شود تا قیمت انگشتر کوارتز مردانه مقرون به صرفه باشد و همه ی اقشار بتوانند آن را خریداری کنند اما در این بین انگشتر هایی که در آن ها از کوارتز نایاب تری استفاده شده باشد قیمت بیشتری خواهند داشت.
اگر بخواهیم به تاریخچه استفاده از این سنگ برای جواهرات بپردازیم می بینیم که پیشینه استفاده از این سنگ برای ساخت انگشتر کوارتز به قرن ها قبل بر می گردد و یکی از دلایل محبوبیت استفاده از این سنگ در زیورآلات این است که می توان سنگ کوارتز را به شکل ها و در اندازه های مختلف برش داد. در حال حاضر سنگ کوارتز یکی از سنگ های مهم در تجارت سنگ های رنگی است و حتی در صنعت نیز کاربرد دارد.

خواص درمانی انگشتر کوارتز مردانه

یکی از مواردی که افراد را مشتاق به داشتن یک انگشتر کوارتز یا گردنبند از این سنگ زیبا می کند خواص درمانی و مثبتی است که به آن نسبت داده می شود. انگشتر کوارتز مردانه یکی از فراوانترین انگشتر هایی است که از یک کریستال طبیعی ساخته شده است و همین استخراج از دل طبیعت سبب می شود که کارشناسان معتقد باشند تا به همراه داشتن یک انگشتر از جنس کوارتز، علاوه بر زیبایی که به صاحبش هدیه می کند دارای خواص درمانی متعددی نیز باشد.
اولین ویژگی سنگ کوارتز جذب نور و انرژی به سمت بدن است و افرادی که به چاکرا های بدن آگاهی دارند معتقدند که این سنگ به تعادل و تنظیم چاکرای هفتم بسیار کمک می کند. این سنگ با تاثیراتی که بر روی مغز می گذارد سبب باز شدن ذهن و افزایش تمرکز می شود و کارشناسان معتقدند که این امر به جهت انتقال مناسب انرژی توسط این سنگ است و به دلیل این که افکار هم از جنس انرژی هستند انگشتر کوارتز می تواند بر آن ها تاثیر بگذارد.
در دوره های باستانی درمانگر ها همیشه یک سنگ کوارتز در وسایل خود داشتند و از آن جایی که افکار ماورائی در آن دوران قوی تر بود سنگ کوارتز را عاملی برای سفر های ماورائی، آشکار سازی، پیشگویی و حتی ارتباط با ارواح می دانستند اما امروزه و با تغییر مسیر افکار عموم به سمت کارما و انرژی های مثبت و منفی این سنگ به چشم یه منبع جمع آوری و انتقال انرژی های مثبت به سمت فرد استفاده کننده دیده می شود.
از سنگ کوارتز برای درمان خستگی های مزمن، ورم مفاصل، صدمات استخوانی و درد عضله نیز استفاده می شود. برخی معتقدند که این منبع خوب انرژی می تواند در درمان افسردگی نیز موثر باشد و صاحب خود را با انرژی درمانی از این بیماری برهاند.
این خواص درمانی در بین انواع مختلف این سنگ مشترک است اما یکی از محبوب ترین کوارتز ها در این زمینه، کوارتز دودی می باشد. پس اگر شما در دسته علاقه مندان به زیورآلات قرار دارید و یا به دنبال خرید هدیه برای اطرافیان خود هستید، خرید انگشتر کوارتز مردانه در عین این که هدیه زیبایی است می تواند از لحاظ سلامت جسمی نیز به عزیزانتان کمک کند.

خرید اینترنتی انگشتر کوارتز مردانه

برای خرید اینترنتی یا حتی حضوری انگشتر کوارتز اصل یکی از نکاتی که مورد اهمیت است اصل بودن سنگ استفاده شده در انگشتر است. درمورد انگشتر کوارتز مردانه نیز این موضوع  باید در نظرگرفته شود چرا که تنها سنگ اصل خواص درمانی نام برده را داراست و تنها کوارتز اصل کریستال های زیبا و شفاف دارد و نمونه های مصنوعی حتی زیبایی ظاهری سنگ اصل را نیز ندارند.
یک کوارتز با کیفیت از میزان درخشش زیادی برخوردار است و نور را به راحتی از خود عبور می دهد پس می توان گفت که سنگ های کدری که نور را عبور نمی دهند یا از انواع مصنوعی هستند یا کیفیت آن چنانی ندارند. بهترین زمان برای نگاه کردن به کوارتز زمان طلوع یا غروب خورشید است و مسلم است که قیمت انگشتر کوارتز مردانه با سنگ درخشان تر بیشتر، خواهد بود.
یکی دیگر ازویژگی های یک سنگ کوارتز مرغوب دوام آن است، با این که این سنگ شکننده است اما مقاومت بیشتری نسبت به دیگر سنگ های تزیینی چون، یاقوت کبود، زمرد و یا الماس دارد پس یک سنگ کوارتز با کیفیت به راحتی نمی شکند و پودر نمی شود.
در آخر نیز بهتر است بدانید که برای نگهداری از انگشتر کوارتز مردانه ای که خریده اید بهتر است آن را در کنار جواهرات دیگر خود نگذارید و محلی جداگانه برایش در نظر بگیرید.توجه داشته باشد که قیمت انگشتر کوارتز مردانه با توجه به کیفیت سنگ استفاده شده در آن و حتی تراشی که بر روی کوارتز داده شده می تواند متغییر باشد.