تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

 

انگشتر زمرد مردانه 

 از گذشته های دور تا به حال استفاده از زیور آلات و آراستن ظاهر از علایق انسان ها بوده است و از همان دوران استفاده از سنگ های قیمتی برای آراستن زیورآلات باب بوده، یکی از سنگ های محبوبی که در دوره های مختلف توجه زیادی به آن شده است سنگ زمرد است، این گوهر قیمتی در ساخت جواهراتی چون دستبند، گردنبند و ... بسیار استفاده شده و امروزه یکی از محبوب ترین زیورآلاتی که با این سنگ تزیین می گردد انگشتر زمرد مردانه است.

در میان آقایان همیشه افرادی وجود دارند که علاقه زیادی به اشیاء و پوشیدنی های تزیینی ندارند و به عنوان هدیه، خرید انگشتر طلا و نقره برای آن ها جذاب نخواهد بود اما خرید انگشتر زمرد مردانه که آراسته به سنگی که آن را نماد عشق و خیال و شادی می دانند هدیه ی بسیار خاص و ارزنده است. در تعریف از گوهر زمرد علاوه بر زیبایی که رنگ سبز خیره کننده آن به دست می بخشد به خواص متعددی نیز می توان اشاره کرد. در متون متعدد و حتی در بسیاری از توصیه های دینی به این سنگ اشاره شده است و از خواص زمرد می توان به دور کردن انرژی های منفی، تسکین دهندگی، تاثیر مثبت بر بیماری های چشمی و موارد متعدد دیگری اشاره کرد که در این مطلب به شرح آن می پردازیم.

قیمت انگشتر زمرد مردانه شاید در مقایسه با برخی از سنگ های قیمتی دیگر بیشتر باشد اما به همان نسبت دارای ارزش بیشتری است و باب میل افرادی است که به سنگ های قیمتی علاقه دارند.

تاریخچه و مواد تشکیل دهنده زمرد 

سنگ زمرد که از گونه های بریل است در فارسی دوال یا دوبال نامیده می شود، این گوهر از سیلیکات آلومینیوم و بریلیوم تشکیل شده است. بریل خالص بی رنگ است اما زمانی که با مقداری کروم و وانادیوم ترکیب می شود رنگ سبز زیبایی پیدا می کند و واژه ی زمرد نیز از کلمه ای در زبان سانسکریت ریشه می گیرد که به معنای سبز است. پیشینه ی این سنگ به حدود 6000 هزار سال قبل می رسد و به تمدن یونان و ایران باستان بر می گردد که در این تمدن ها این سنگ ها بازگو کننده مفاهیم روحانی و معنوی بسیاری بودند. سابقه ی فروش سنگ و انگشتر زمرد در شهر بابل نیز مشاهده شده و حتی در کتاب تورات نیزاز این سنگ به عنوان سنگ زیر بنای بیت المقدس نام برده شده است.

از آن جایی که رنگ سبز در اکثر ادیان و مذاهب رنگ مقدسی است، گوهر زمرد در ادیان مختلف معانی مذهبی متفاوتی داشته است، برای مثال در کلیساهای کاتولیک و حتی در سخنان نقل شده ی اسلامی نام این سنگ گران بها بار ها برده شده است. در فرهنگ عمومی، افراد زمانی زمرد را سنگ مطالعه می نامیدند، چرا که قبل از کشف عدسی و عینک های بزرگنمایی از زمرد برای خواندن نوشته های بسیار ریز استفاده می کردند. در فرهنگ مصر قدیم نیز این سنگ را هدیه ای از جانب خدا می دانستند و به خواص آن بسیار اعتقاد داشتند و آن را سمبل زندگی دانستند.

خواص درمانی انگشتر زمرد مردانه

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در صورت خرید انگشتر زمرد مردانه این گوهر ارزشمند می تواند چه خواص درمانی برای شما به ارمغان بیاورد. همان طور که در قسمت تاریخچه به این موضوع اشاره کردیم قدمت باورها و اعتقادات به خواص زمرد به زمان های دوری بر می گردد، زمان هایی که اکثر افراد به نیروهای ماورائی باور داشتند و به همین جهت به سنگ ها لقب هایی در این زمینه می دادند. برای مثال سنگ زمرد را سبب زیاد شدن محبت بین زن و مرد می دانستند و اعتقاد داشتند که جن و پری را از انسان دور می کند و به جهت برق خیره کننده ای که دارد کور کننده ی مار و اژدهاست، اما بعد ها با دور شدن از این تفکرات ماورائی در متون مختلف آمده است که از زمرد برای درمان بیماری هایی مانند صرع استفاده می کردند. افرادی که بر روی چاکراهای بدن مطالعه می کنند معتقدند که سنگ زمرد بر روی تعادل چاکرای چهارم تاثیر گذار است. در نوشته های دیگری آمده که زمرد برای آرام شدن ذهن های ناآرام بسیار مفید است و برای دارنده اش، خرد و حکمت هدیه می آورد و همچنین به جهت تاثیراتی که بر روی ذهن می گذارد برای تقویت حافظه نیز مفید است.

در خواص درمانی زمرد آمده است که اگر آن را بر روی چاکرای سر قرار دهند بر روی بیماری های عصبی مانند پارکینسون بسیار موثر است و نه تنها حمله های عصبی را کم می کند بلکه تسکینی برای درد های عصبی نیز خواهد بود. اگر زمرد را بر روی چاکرای قلب بگذارند تپش قلب را تقویت می کند و بر روی گرفتگی رگ های قلب اثر مثبت می کند و می تواند در درمان بیماری های خونی و ضعف عضلات قلب مفید باشد. این گوهر گرانقدر بر روی چاکراهای خورشیدی نیز تاثیر گذاشته و اثرات بیماری های مربوط به صفرا و درد های معده را نیز کمتر خواهد کرد.پس در واقع شما با پرداختن قیمت انگشتر زمرد مردانه علاوه بر داشتن یک زیور زیبا سنبلی از عشق و امید را به همراه خواهید داشت.

خرید انگشتر زمرد مردانه

نکته ای که در خرید جواهراتی که در آن ها از سنگ زمرد استفاده شده، بسیار حائز اهمیت است، خرید انگشتر زمرد مردانه از فروشگاه های معتبر می باشد چرا در غیر این صورت تضمینی برای اصل بودن گوهر خرید شده وجود ندارد.

اگر می خواهید زیوآلاتی که در آن ها زمرد استفاده شده مثل انگشتر زمرد اصل را خریداری کنید باید بدانید که نوع مصنوعی این سنگ نیز وجود دارد اما این موضوع به این معنا نیست که این سنگ های مصنوعی زمرد نیستند بلکه آن ها زمرد هایی هستند که در آزمایشگاه ساخته می شوند و مسلما قیمت یک زمرد آزمایشگاهی از نوع طبیعی آن کمتر خواهد بود. نکته مهم برای تشخیص زمرد مصنوعی از طبیعی این است که مدل مصنوعی از درخشندگی بیشتری برخوردار است و کریستال زمرد نواقص کمتری نسبت به زمرد طبیعی دارد و در اصطلاح تمیز تر و پاک تر است.

نکته ی دیگر آن است که سنگ زمرد مصنوعی در زیر اشعه ماورا بنفش به رنگ قرمز در می آید درست مانند انگشتر الکساندریت که در زیر نورهای مختلف دچار تغییر رنگ می‌شود. و اما این موضوع یک امر حتمی برای تشخیص نوع مصنوعی و طبیعی نیست چرا که دیده شده برخی از انواع انگشتر زمرد طبیعی نیز در زیر نور اشعه ماورا بنفش به قرمزی می زنند، پس به جهت نزدیک شدن ویژگی های زمرد مصنوعی و طبیعی به هم در سال های اخیربهتر است برای تشخیص این گوهر که قیمت گزافی نیز دارد، حتما از کارشناسان امر کمک بگیرید.