تعداد
عنوان
قیمت
سبد خرید شما خالی است.

خرید انگشتر یاقوت مردانه

انگشتر یاقوت مردانه یکی از زیورآلات پرطرفدار در بین آقایان است و همانطور که می‌دانید یاقوت را به عنوان سومین گوهرسنگ محبوب می‌شناسند. سنگ یاقوت حاصل دگرگونی سنگ مرمر و گرانیت در کوه‌ها و یا بستر رودخانه‌ها است. انگشتر یاقوت را به گونه‌های مختلف شناسایی می‌کنند. بدین صورت که اگر رنگ نگین آن سرخ باشد آن را یاقوت سرخ و در غیر اینصورت به آن یاقوت کبود می‌گویند.

اگر شما هم قصد خرید انگشتر یاقوت مردانه را دارید، باید راه‌های تشخیص سنگ اصلی را از غیر اصل بدانید. سنگ یاقوت کمیاب و گران‌بها است و اگر سنگ بزرگ و قرمزی را در دامنه کوه‌ها دیدید که شباهت زیادی به یاقوت داشت باید بدانید که یاقوت نیست، زیرا این سنگ در ابعاد تقریبا کوچک یافت می‌شود. در ادامه به دیگر راه های تشخیص این انگشتر اشاره می‌کنیم.

جذابیت یاقوت و جواهرات یاقوت آنقدر زیاد است که از ابتدای تاریخ تا زمان مدرن در همه فرهنگ های جهان یافت می شود. گوهر یاقوت بین افرادی که دارای قدرت می‌باشند و همچنین عاشقان محبوبیت بسیاری دارد. سنگ یاقوت بیش از هر گوهر دیگری الهام بخش احساسات می‌باشد. برخی از فرهنگ های باستان معتقد بودند که یاقوت ها و سایر سنگ های قیمتی درست مانند میوه روی درختان رشد می‌کنند. یاقوت‌ها به عنوان سنگ‌های سفید کوچک شروع به جوانه زدن می‌کنند و به آرامی رشد کرده و بالغ شده و در پرتو نور خورشید قرمز می‌شوند. هنگامی که یاقوت با رنگ قرمز اشباع شد، آماده گل شدن و شکفتن می‌شود.

یاقوت گوهر متولدین فروردین ماه است همچنین گوهر فرعی متولدین تیر، مرداد، آبان و اسفند نیز می‌باشد. یاقوت نشانه علاقه و عشق بین دو نفر است به همین دلیل انگشتر یاقوت به گزینه ای ایده آل برای هدیه نامزدی یا هدیه روز ولنتاین تبدیل شده است علاوه بر این، در پانزدهمین و چهلمین سالگرد عروسی  نیز اهدا می شود.

راه‌های تشخیص انگشتر یاقوت اصل

خرید انگشتر یاقوت اصل نیازمند اطلاعات کافی و راه‌های تشخیص این انگشتر است. یکی از راه‌های تشخیص انگشتر یاقوت اصل این است که به داخل نگین آن نگاه کنید. اگر دانه‌های ریز سیاه و یا به اصطلاح ناخالصی‌هایی در آن دیدید یعنی انگشتر شما اصل است. از دیگر راه‌های تشخیص نگاه به شفافیت نگین انگشتر یاقوت است. اگر نگین شما شفافیت بالایی داشت به احتمال زیاد نگین غیر اصل بوده و به شیشه شباهت بیشتری دارد. یکی از موارد دیگر که می‌توانید انگشتر غیر اصل را از انگشتر یاقوت اصل تشخیص دهید این است که درجه سختی سنگ یاقوت اصل بسیار زیاد است. این یعنی سنگ یاقوت به راحتی خراش بر نمی‌دارد و شما برای تشخیص باید آن را خراش دهید. اگر سنگ مورد نظر شما غیر اصل بود دچار خراشیدگی می‌شود در غیر این صورت می‌توان گفت سنگ شما اصل بوده است و ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که فقط الماس و یک سنگ دیگر است که می‌تواند یاقوت را خراش دهد.

انواع انگشتر یاقوت مردانه

سنگ یاقوت همانطور که گفتیم سومین سنگ گران‌بها پس از الماس و زمرد است، از این رو قیمت انگشتر یاقوت مردانه به نسبت دیگر انگشترها نسبتا بالا است. نگین تولید شده به وسیله‌ی این سنگ دارای مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی است که شما می‌توانید با توجه به سلیقه مورد نظر خود یکی از این مدل‌ها را برای خود انتخاب نمایید. در ادامه به انواع انگشتر ساخته شده به وسیله‌ی این سنگ گرانبها اشاره می‌کنیم.

1. انگشتر یاقوت سرخ مردانه

اولین و مرسوم ترین مدلی که برای شما توضیح می‌دهیم مدل یاقوت سرخ (می‌تواند صورتی یا رنگی متمایل به قرمز باشد) است. این نوع یاقوت یکی از گرانبهاترین انواع یاقوت است که در جهان شناخته شده است. تشخیص میزان خلوص این سنگ نیز نیازمند دانش و اطلاعات بالا است و از آنجایی که نمونه‌های صنعتی این سنگ نیز تولید می‌شود، طریقه تشخیص نمونه‌های طبیعی و صنعتی را باید شخصی با مهارت بالا بر عهده بگیرد.

2. انگشتر یاقوت کبود مردانه

علاوه بر رنگ قرمز رنگ دیگر متمایل به آبی، سورمه‌ای و یا ارغوانی تیره نیز از این سنگ موجود است که به انگشتر یاقوت کبود معروف است. این نوع سنگ نیز در بین جوانان از محبوبیت بالایی برخوردار است. این نوع انگشتر نیز دقیقا مانند یاقوت سرخ رنگ تیره و دارای همان ناخالصی‌های سیاه رنگ در داخل خود است و راه تشخیص خوبی برای شما می‌باشد.

از دیگر انواع یاقوت می‌توان به انگشتر یاقوت سفید و یا زرد اشاره کرد که به نسبت دو مدل قبل طرفداران چندان زیادی ندارد. یاقوت زرد بسیار کمیاب است و معمولا به وسیله‌ی یک سری تغییرات شیمیایی در یاقوت کبود این سنگ را به وجود می‌آورند.

خواص انگشتر یاقوت مردانه

انگشتر یاقوت نیز مانند بسیاری از انگشترهای گران‌بها چون انگشتر عقیق، انگشتر فیروزه و غیره دارای خواص و فواید مخصوص به خود است. در بین ائمه و روایات آن‌ها نیز توصیه‌های زیادی به استفاده از انگشتر یاقوت شده است. از خواص مهم این انگشتر که ائمه به آن اشاره کردند می‌توان به پیروزی، زدودن انده و ناراحتی، افزایش رزق و روزی و شرافت و جلال اشاره کرد.

از نظر جسمی تصور می‌شود که یاقوت‌ها انرژی و تعادل ایجاد می‌کنند، چاکرای قلب را تحریک می‌کنند و اشتیاق به زندگی را ترغیب می‌کنند، اما هرگز به شکلی خود تخریبی انجام نمی‌شود. این سنگ بر فرسودگی غلبه می‌کند. گوهر یاقوت بدن و خون را سم زدایی می‌کند و تب‌ها، بیماری‌ها و محدود کردن جریان خون را درمان می‌کند. همچنین برای سیستم قلب و گردش خون مفید است و باعث تحریک کلیه‌ها می‌شود.